Sklep na platformie cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na to, że jest to tanie i szybkie rozwiązanie. Zlecenie wykonania własnego e-sklepu profesjonalnej firmie zewnętrznej wymaga poświęcenia nie tylko czasu, ale i niemałych pieniędzy. Na rynku dostępnych jest kilka opcji, dzięki czemu można dopasować oprogramowanie do swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych. Jaka platforma sklepowa będzie więc najlepsza?

Jaki mamy wybór w przypadku e-commerce?

Jeśli decydujemy się na prowadzenie sprzedaży we własnym sklepie internetowym, to konieczne jest posiadanie oprogramowania. Każdy przedsiębiorca staje przed dylematem wyboru platformy e-commerce. Jest ona niezbędna do dokonywania transakcji, prezentowania towarów i utrzymywania kontaktu z klientami. Do wyboru jest oprogramowanie, które można wynająć oraz oprogramowanie typu self-hosted. W pierwszym przypadku chodzi o sklep w modelu SaaS, czyli e-sklep na abonament. Przykładem jest platforma Sky Shop, gdzie do dyspozycji są różne pakiety. Jest to świetna opcja dla tych, którzy borykają się z ograniczonym budżetem czy też po prostu nie chcą przeznaczać swoich wolnych środków na zakup sklepu internetowego. W przypadku sklepu na abonament można liczyć na otrzymanie gotowego produktu oraz stały support i obsługę techniczną. To wszystko w cenie abonementu już od ok. 100 zł.

Drugą opcją jest oprogramowanie typu open source, gdzie konieczne jest utrzymywanie go na serwerze we własnym zakresie. Konieczne staje się więc wykupienie własnej domeny i hostingu oraz zadbanie o właściwą administrację. Na rynku nie brakuje tego typu usług. Jedne charakteryzują się prostotą i szybką konfiguracją, a inne mogą przysporzyć pewnych trudności w instalacji i obsłudze. W tym wypadku trzeba się jednak liczyć ze znacznymi kosztami które najczęściej przekraczają 10 tys. zł.

Tym którzy jeszcze nie zdecydowali się, które rozwiązanie wybrać polecamy świetny tekst:
http://jakprowadzicwlasnafirme.pl/co-zrobic-gdy-chcesz-zalozyc-sklep-internetowy-a-nie-jestes-znawca-tematu/

 

Dodaj komentarz